Nejčastější dotazy

 

Zeptejte se na otázky, které vás zajímají, odborníků v poradně Klubu zdraví Walma​rk.
Na Vaše dotazy odpoví specialista na zdravotní problematiku, Walmark.

Kdy je nejlepší užívat Dialevel?

Užívejte 1-2 tablety během dne, ideálně po jídle. Tablety zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Zatím cukrovku nemám, ale patřím do rizikové skupiny. Je možné již v tomto případě Dialevel užívat?

Přípravek Dialevel je možné užívat i v případě, že nemáte cukrovku. Lze jej doporučit jako doplněk stravy u osob s hraniční či mírně zvýšenou hladinou glukózy v krvi a u lidí, kteří mají nadváhu, zvýšený krevní tlak, či zvýšený cholesterol. V tomto případě je také velmi vhodná úprava jídelníčku a dostatečná fyzická aktivita.

Mohu užívat Dialevel pokud je má tělesná hmotnost na spodní hranici?

Ano, Dialevel můžete užívat. Tento přípravek sice obsahuje také chróm, který pomáhá povzbudit metabolizmus a podporuje fyziologickou kontrolu hmotnosti, ale toto spíše platí pro osoby s nadváhou. Dialevel především napomáhá udržovat správnou hladinu krevního cukru a hodnoty cholesterolu a tuků v krvi.

Může přípravek Dialevel užívat osoba s vysokým krevním tlakem?

Přípravek Dialevel by žádným způsobem neměl negativně ovlivňovat krevní tlak a to ani v případě vysokého krevního tlaku.

Je Dialevel vhodný i pro osoby trpící diabetem I. typu?

Přípravek Dialevel může být užíván i při tomto typu cukrovky. Kyselina alfa-lipoová, která je v tomto přípravku obsažená, je velmi vhodná pro předcházení pozdějších komplikací u diabetu (např. má ochranný vliv na nervovou tkáň).

Může se Dialevel užívat i v případě, že se člověk už na cukrovku léčí?

Přípravek Dialevel je vhodným doplňkem stravy i pro osoby, které se již s cukrovkou léčí. Ze začátku užívání je však vhodné častěji kontrolovat hodnoty glykémie, při jakýchkoliv potížích spojenými s hypoglykémií je nutné přípravek vysadit, či následně konzultovat s ošetřujícím lékařem (popř. na základě doporučení lékaře upravit dávky léků sloužících ke snížení hladiny cukru v krvi).